Intercamp v Německu

Intercamp je mezinárodním setkáním skautů Evropy, které se každoročně koná na jiném místě. Letos proběhlo v Německu, konkrétně na bývalé základně v Vogelsang, která se nachází ve stejnojmenném národním parku. Nám se podařilo poskládat skupinku 20 lidí, kteří se na tuto akci vypravili. Vše začalo na prostějovském nádraží. Zde jsme nastoupili do vlaku, kde nás mělo čekat několik hodin jízdy. Na místě na nás čekalo tábořiště připravené pro bezmála 3500 skautů. Akce se účastnily oddíly z Česka, Polska, Německa, Francie, Holandska, USA, Ukrajiny, Itálie, Belgie, Švýcarska a Anglie. Účastnicky nejpočetnější zastoupení měla dozajista Česká republika a Polsko. Na akci pro nás byl připraven bohatý program, při němž jsme nejen procvičili jazyky, ale také spolupráci ve skupině složené z lidí různých národností, jazyka a náboženství.

Akci hodnotíme pozitivně a těšíme se na příští ročník, tentokrát v Polsku.